Znajdujesz się w:  Strona główna > Aktualności

Aktualności

2012-04-02

Weekend na sportowo

SOBOTA

W sobotę na hali obiektu sportowo-rehabilitacyjnego Gminy Proszowice rozegrane zostały dwa turnieje: jeden w piłkę nożną, a drugi w piłkę siatkową.

O godzinie 10:00 rozpoczął się Halowy Turniej Piłki Nożnej Straży Pożarnej w którym udział brało 5 drużyn Straży Pożarnej z Kolbuszowa, Rzeszowa, Miechowa, Proszowic, a także Dragoni Subor. Gospodarze czyli Komenda Powiatowa Straży Pożarnej z Proszowic zajęła w tym turnieju przed ostatnią lokatę.

Tabela końcowa:

1. KPSP Kolbuszowa

2. KMSP Rzeszów

3. KPSP Miechów

4. KPSP Proszowice

5. Dragoni Subor

O godzinie 16:00 rozegrane zostały dwa mecze siatkówki młodziczek, w których górą były zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice wygrywając z drużyną Zorza Wodzisław Śląski 2:0, a następnie pokonując 2:1 Galę Skarżysko Kamienna. Tymi meczami Nasze siatkarki awansowały do ćwierćfinału rozgrywek, który odbędzie się w połowie kwietnia w Iławie. Do ćwierćfinału awansowała również drużyna MKS 16 Łódź.

1. Pogoń I

2. MKS 16 Łódź

3. Zorza Wodzisław Śląski

4. Gala Skarżysko Kamienna

NIEDZIELA

W niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie w Proszowicach zawodnicy Proszowianki rozegrali mecz z zajmującą 10 pozycję Wieczystą Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-1.

Przed meczem zawodnicy obydwu drużyn uczcili minutą ciszy zmarłego dzień wcześniej Czesława Godonia. Warunki na początku meczu niczym nie przypominały zbliżającej się coraz większymi krokami wiosny. Sypał śnieg i wiał potężny wiatr, linie wyznaczające boisko były niewidoczne, a momentami również i piłkę ciężko było zauważyć.

Proszowianie mecz rozpoczęli podchodząc wysoko do przeciwnika, nie pozwalając mu na dłuższe rozegranie piłki w obronie co zaowocowało kilkoma sytuacjami takimi jak strzał z dystansu Adama Przeniosło czy strzał z bliskiej odległości Tomasza Przeniosło. Pierwszą bramkę zdobyli jednak goście, po odzyskaniu piłki na własnej połowie wyszli z szybką kontrą, a bramkę po celnym dośrodkowaniu z prawej strony strzałem głową zdobył Żołna. To trafienie podziałało motywująco na zawodników Proszowianki, którzy odpowiedzieli niemal natychmiastowo po bardzo ładnej akcji indywidualnej Patryk Kowalski precyzyjnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie Proszowianie coraz dłużej utrzymywali się przy piłce i wygrywali więcej pojedynków jeden na jeden. W 75 minucie rzut wolny na wysokości 17 metra wywalczył Olaf Gorzkowski, a do piłki podszedł Arkadiusz Krawiec i precyzyjnym strzałem lewą noga zdobył gola dającego zwycięstwo gospodarzom. Gdyby Adam Przeniosło samej końcówce meczu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem lub później dokładniej podał do Mateusza Stopińskiego wynik z pewnością byłby wyższy.

Dzięki temu zwycięstwu Proszowianka awansowała na 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów, a Wieczysta zanotował spadek o jedną pozycję. Następny mecz Proszowianka rozegra na wyjeździe w Wielką Sobotę o godzinie 11:00, a przeciwnikiem będzie Słomniczanka Słomniki.