Znajdujesz się w:  Strona główna > Aktualności

Aktualności

2015-05-12

Mistrzostwa Polski kadetek w Proszowicach

Od środy, 06.05.2015 r., rozgrywane były pierwsze mecze finałowego turnieju Mistrzostw Polski Kadetek w Proszowicach. Organizatorami turnieju zostali MKS Pogoń Proszowice oraz Gmina i Miasto Proszowice. W Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Parkowej 10 w Proszowicach zmierzyło się osiem najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej:

4. KS DEVELOPRES V LO Rzeszów

Sobota (09.05.2015 r.) była przedostatnim dniem mistrzostw Polski kadetek. W serii przedpołudniowej ostatnie mecze rozegrały drużyny walczące o miejsc 7. i 5. Popołudniu stawką potyczek był niedzielny wielki finał mistrzostw, w którym zagrały LTS Legionovia Legionowo i Sparta Warszawa. W małym finale zmierzyły się MKS Dąbrowa Górnicza z Pałacem Bydgoszcz.

Siódmym zespołem mistrzostw Polski Kadetek został Developres SkyRes V LO Rzeszów, który po pasjonującej walce pokonał w tie breaku MKS Truso Elbląg. W tym spotkaniu ważne były tak umiejętności, jak i emocje. Początek to falstart drużyny ze stolicy Podkarpacia. Ich rywalki z Elbląga naprawdę były o krok od sukcesu i tego sukcesu nieco się przestraszyły. Rzeszowianki odbudowały się w następnych setach i w tie breaku – partii prawdy po kapitalnej walce zwyciężyły do 13.

W niedzielę, 10.06.2015 r., zakończono mistrzostwa Polski kadetek. Mistrzem Polski została LTS Legionovia, która w wielkim finale pokonała stołeczną Spartę. Brązowe medale powędrowały do siatkarek Pałacu Bydgoszcz po zwycięstwie nad drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza. Najlepsze siatkarki uhonorowano także nagrodami indywidualnymi.

Dopisz lub wypisz z listy subskrybentów
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.